Mafia III

Diskusia o hrách.

Mafia III

Poslaťod Predavac_ » Str 05. Aug 2015 15:09:16

V príbehu sa dostaneme do roku 1968 a aj neskorších rokov ako bude postupne plynúť príbeh černocha Lincolna Claya, sirotu a bývalého vojaka z Vietnamu. Vzhľadom na to že stratil rodičov má Lincoln silný vzťah v rodine a tú hľadá kde sa dá, našiel ju medzi vojakmi, neskôr u čiernej mafie, ku ktorej sa pridáva.

Ale nie na dlho. Talianska mafia zaútočí a vyvraždí jeho gang, jeho adoptívneho otca a brata. Jeho strelia do hlavy a nechajú ho napospas smrti. Ale prežil a vydáva sa na cestu pomsty. Jeho skúsenosti sa teraz budú hodiť, keďže potom ako taliani vyvraždili celú jednu časť mafie, vzniklo vákuum v organizovanom zločine, ktoré si priam pýta kontrolu. Chopí sa jej Lincoln, ktorý začína boj o mesto a boj proti talianskej mafii. Autori hovoria, že je to presne to čo sa v tých rokoch na juhu Ameriky dialo.
ra začína v roku, kedy bol zavraždený Martin Luther King a kedy rasistické napätie v Amerike bolo na maxime, zároveň sa zväčšoval odpor proti vojne. Lincoln patrí k obom týmto nenávideným sféram. Budeme tak v hre vidieť veľa odporu proti černochom, veľa rasistických nadávok, útokov na černochov aj od policajtov a samozrejme segregáciu. Všetko toto bude ako na uliciach tak aj v rádiách.

V tomto prostredí musí Lincoln prežiť a vytvoriť si, novú vlastnú rodinu s ktorou potiahne do boja. Bude mať po ruke černošku Cassandru jej klan haiťanov, Burkea a jeho gang írov, ktorých bude môcť volať pomocou telefónov na pomoc pri misiách. Tam sa napríklad zídu ako snajperi, alebo budú odlákavať policajtov a zapoja sa aj do prestreliek. On ich následne bude môcť odmeňovať a získavať si ich vernosť ako aj rôzne rewardy a skilly. Pomáhať bude aj už zostarnutý Vito z Mafie 2, ktorý vám dá k dispozícii svoj taliansky gang. Ovládať však budete môcť len Lincolna.


Obrázok

Zatiaľ tiež nie je isté, či vôbec Mafia III bude nejakým spôsobom príbehovo nadväzovať na predošlé časti. Samotná hra ale bude postavená na engine z Mafie II.


Český Mafia 3 Trailer
Zdroj: Sector.sk
Naposledy upravil Predavac_ dňa Pia 21. Aug 2015 19:24:22, celkovo upravené 2
"Ten, kdo chce příliš mnoho, riskuje absolutně vše. Samozřejmě ten, kdo chce od života příliš málo, taky nemusí dostat nic."

—Thomas Angelo (1900-1951)
Obrázok užívateľa
Predavac_
Nováčik
Nováčik
 
Príspevky: 135
Registrovaný: Ned 04. Aug 2013 9:05:34
Bydlisko: Nitra
Obľúbený server?: SAT

Re: Mafia III

Poslaťod _Martin_ » Str 05. Aug 2015 21:19:03

Strašne sa na to teším a dúfam, že to bude nadväzovať na Mafiu II, alebo aspoň či sa dozvieme čo nasledovalo dejovo keď už tam bude Vito.
Obrázok
Obrázok užívateľa
_Martin_
VIP Member
VIP Member
 
Príspevky: 562
Registrovaný: Sob 13. Aug 2011 10:36:46
Bydlisko: Bagdad, Irak

Re: Mafia III

Poslaťod Predavac_ » Str 19. Aug 2015 13:41:07

Mafia III bola jedným z najsilnejších titulov tohtoročného Gamescomu, a to najmä preto, že si tam hra odbila svoju premiéru. Okrem predstavenia sa však novinári dočkali aj prezentácie za zatvorenými dverami, z ktorej ste si mohli prečítať už naše dojmy. A hneď potom sme si odchytili aj jedného z vývojárov, aby nám o hre prezradil aj niečo, čo sa do prezentácie a dema nezmestilo.

Ahoj, mohol by si sa nám stručne predstaviť?

Samozrejme. Volám sa Aaron Contreras a som vedúci príbehový dizajnér v Hangar 13, kde pracujem na hre Mafia III.

Aký je to pocit pracovať práve na značke, akou je Mafia? Cítite nejaký tlak alebo očakávania od jej skalných fanúšikov?

Sme z toho úplne nadšení. Nepovedal by som, že ide o tlak, skôr je to pre nás dar. Vieš, v Hangar 13 sme fanúšikmi série Mafia a sme nadšení z toho, že budeme mať možnosť rozvíjať históriu série prostredníctvom silných príbehov a postáv, drámy. Ale taktiež sa s Mafiou III dostaneme do skutočného otvoreného sveta, v novom prostredí, s novým typom hrdinu a v novej ére.

Prečo ste sa rozhodli novú Mafiu umiestniť do takejto éry? Nie je to práve typické obdobie, ktoré by fanúšikovia od hry s mafiánskou tematikou očakávali.

Myslím si, že práve toto je ten dôvod, prečo sme sa odhodlali k takémuto kroku. Mali sme dojem, že ten klasický mafiánsky príbeh o talianskom gangstrovi, ktorý začína od základov, už bol spracovaný predtým, napríklad veľmi dobre v titule Mafia 2 a chceli sme vyrozprávať odlišný druh príbehu v novom prostredí.

Mohol by si nám povedať niečo viac o Lincolnovi? Ten taktiež nie je typickým protagonistom takýchto diel.

To je pravda. Náš hrdina Lincoln je veterán, ktorý sa práve vrátil domov do našej verzie mesta New Orleans v roku 1968 z vojenskej služby vo Vietname. Najdôležitejšou vecou, ktorú o ňom potrebujete vedieť, je, že je sirota. Vždy sa preto snažil nájsť si nejakú rodinu. V žiadnej sa nenarodil, a tak sa pokúšal nejakú si vytvoriť. V kostole, v gangoch a najnovšie aj v armáde. Keď sa vráti do New Orleans, nájde zmysel rodiny v černošskom zločineckom prostredí, no netrvá to dlho, keďže hlavu tejto organizácie zradí taliansky mafián a prakticky všetci sú zmasakrovaní. Lincoln sa vydá cestou odplaty, na ktorej chce zabiť mafiánskeho šéfa, ktorý mu vyvraždil novú rodinu. Na tejto ceste si vlastne sám postupne stavia svoje vlastné impérium a priberá ďalšie postavy pre svoj cieľ.

Takže sa vlastne antihrdinovia z predchádzajúcich hier dostali na druhú stranu barikády?

Nie, nie úplne. Napríklad ako ste určite videli, jedna z predošlých postáv, ktorú Lincoln stretol a získal pre svoju vec, je Vito známy z Mafia 2. Takže to nie je ani tak o odmietaní tradičnej predstavy o talianskej mafii, ale snažíme sa rozšíriť to, čo samotná mafia znamená. Nie je to čisto len o Talianoch. Je rok 1968 a na scéne sa objavujú nové druhy kriminálnikov, ktorí nemusia nutne mať rovnaký kódex alebo rodinné pozadie ako talianska mafia.

Hra sa začína v roku 1968. V rovnakom roku, keď bol zavraždený Martin Luther King a stalo sa mnoho ďalších významných vecí. Majú tieto udalosti vplyv na herný príbeh?

Absolútne. Snažíme sa hru spraviť autentickou vzhľadom na čas a miesto, kde sa odohráva. Takže je v hre veľa spoločenských tém. Mafia III je síce príbeh Lincolna na ceste za pomstou, no taktiež je to príbeh o zmene. O zmene, ktorou prechádza svet, ako sa mení aj populárna kultúra v roku 1968, ako sú zavraždené niektoré významné osobnosti Ameriky. Veľkou zmenou taktiež prechádza aj kriminálne podsvetie, čo prináša nové druhy mafie.

Nájdeme v hre aj nejaké vojnové flashbacky, aké boli v misiách v úvode druhej časti?

Nebudem to bližšie špecifikovať, ale Lincolnova vojenská minulosť je súčasťou jeho života a toho, čím je. Ale nerobíme vojnovú hru o Vietname, nie je tu žiadny vojnový komponent, je to gangsterský príbeh.

V demo ukážke mňa osobne najviac oslovila hudba. Máte v rukáve aj ďalšie skladby, ako Paint it Black, House of the rising sun a iné, ktoré sme počuli?

Samozrejme! Pre mňa ako hudobného fanúšika je darom pracovať na titule Mafia a hre, ktorá je umiestnená do roku 1968. Máme skutočne obrovské množstvo rôznych skladieb, s ktorými môžeme pracovať .

A čo autá? Predpokladám, že hra zrejme nebude obsahovať žiadne licencované kúsky, no budú tam nejaké, ktoré sú inšpirované známymi reálnymi predlohami?

Áno, sme nadšení z nášho jazdného modelu, ktorý je založený na fyzike, takže je v ňom mnoho realizmu a detailov. Niekedy až obsesívne množstvo detailov na autách a iné veci, ktoré si možno ani nevšimnete. Zároveň sme ale model vytvorili tak, aby nám umožnil emulovať hollywoodske akčné jazdenie. Naozaj sa snažíme zachytiť ten jedinečný dojem a pocit akčných filmov zo 60. rokov, ako je napríklad Bullitt. A je tu aj mnoho rozpoznateľných typov áut. Ak máte radi autá a ich úpravy, dočkáte sa toho v Mafii III v hojnej miere . Jazdenie je pravdepodobne to najzábavnejšie, čo sa v hre dá robiť.


Aké veľké bude mesto v hre?

Aké je veľké? Je to naša prepracovaná verzia New Orleans, takže je to porovnateľné so skutočnou predlohou.

Nájdeme v hre aj nejaké iné dopravné prostriedky okrem áut?

Okrem jazdenia po meste budú môcť hráči použiť napríklad člny. Naša, takpovediac fiktívna verzia New Orleans obsahuje aj podzemný systém vodných kanálov, ktorý je doplnený aj nadzemnými vodnými tokmi, ako sú napríklad rieky a podobne. Takže budete môcť využiť aj tie.

Sú tu aj nejaké ďalšie prepojenia na predchádzajúce Mafia hry okrem Vita?

Áno, ale o tom zatiaľ nemôžeme hovoriť. Ale, samozrejme, Vito má svoje významné miesto v hre, je dôležitou súčasťou a jedným z primárnych zástupcov Lincolna, takže v Mafii III určite budeme pokračovať aj v jeho príbehu.
"Ten, kdo chce příliš mnoho, riskuje absolutně vše. Samozřejmě ten, kdo chce od života příliš málo, taky nemusí dostat nic."

—Thomas Angelo (1900-1951)
Obrázok užívateľa
Predavac_
Nováčik
Nováčik
 
Príspevky: 135
Registrovaný: Ned 04. Aug 2013 9:05:34
Bydlisko: Nitra
Obľúbený server?: SAT

Re: Mafia III

Poslaťod ToMmy_ » Str 19. Aug 2015 20:57:10

Predavac,
nemáš zájem stát se redaktorem/adminem na mé a zatím největší FB stránce na CZ/SK komunitě s cca 4k fanoušky právě o této hře? Evidentně máš talentu na psaní článků a když tě to baví v takovém rrozsah proč to neuplatnit dále. Ozvi se pres SS, díky.
aezakmi
Obrázok užívateľa
ToMmy_
Člen
Člen
 
Príspevky: 384
Registrovaný: Pon 31. Mar 2014 18:39:26
Bydlisko: Benešov u Prahy, Česká Republika
Obľúbený server?: SHOOTER

Re: Mafia III

Poslaťod NuSo » Štv 20. Aug 2015 18:31:53

Tak toto je určite len prevzatý článok bez uvedenia zdroja a nie vlastná práca.
Víťaz Netopeer Awards v kategórii - Člen _NTP_ roka 2013.

Net0peer Elite Group
Obrázok užívateľa
NuSo
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 6249
Registrovaný: Pon 22. Sep 2008 18:38:42
Bydlisko: Bratislava
Obľúbený server?: PFR

Re: Mafia III

Poslaťod ELL » Pia 21. Aug 2015 2:23:51

Komerční sračka, nic společného s Mafii jako takovou, II ještě šla, ale tohle už je od těch amíku moc...
Obrázok
Obrázok užívateľa
ELL
Nováčik
Nováčik
 
Príspevky: 23
Registrovaný: Štv 06. Aug 2015 18:47:23


Späť na Hry

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron