Výber mobilu

Pomoc so všetkým, s čím si neviete rady.

Výber mobilu

Poslaťod ...Bsk]BoBoO » Pon 02. Mar 2015 21:42:11

Čaute,

chcel by som Vás požiadať o radu. Nevravím, že spravím to, čo mi poviete, ale určite sa názor ľudí hodí. Po dlhých rokoch som sa rozhodol, že si zoberiem nový paušál, ku ktorému dostanem rovno aj nový telefón. Dlhé 3 roky som používal staručkú Nokiu 500 s operačným systémom Symbian, ktorá prežila neskutočné veci. Nemám k nemu žiadne výhrady - dovolať som sa dovolal, ale predsa už je to starý mobil.

Nie som žiadny náročný užívateľ. Stačí mi, aby som sa dovolal, nejaký obyčajný foťák a hlavne, aby bezproblémovo prehliadal internetové stránky a používal jednoduché aplikácie ako Viber, Whatsapp, Facebook Messenger,...

Na výber mám z týchto možností (ceny sú orientačné):
Microsoft Lumia 630 (89,00 - 143,00 €)
Microsoft Lumia 635 (123,99 €)
Samsung Galaxy Ace 4 (132,00 - 204,86 €)
Sony Xperia™ E3 (131,78 - 198,39 €)
HTC Desire 510 (132,50 - 223,64 €)

Ak máte niektorý z vyššie uvedených mobilov kľudne napíšte ako ste s ním spokojný. Každá rada sa hodí, dík.
Obrázok užívateľa
...Bsk]BoBoO
Vo výslužbe
Vo výslužbe

Re: Výber mobilu

Poslaťod eXpresS25 » Pon 02. Mar 2015 23:12:42

Zdar,

ja mám Nokiu Lumiu 925, kúpil som ju v lete 2014 a neviem si ju vynachváliť. Veľmi sa mi páči OS Windows Phone, fičí jak švajčiarske hodinky, foťák je neskutočný... Samozrejme sú to iné modely, no z vyššie uvedených by som znovu chmatol po Nokii resp. už teraz Microsoft mobile :)
Víťaz Netopeer Awards vo vedľajšej kategórii - Screen roku 2013.
Obrázok užívateľa
eXpresS25
Vo výslužbe
Vo výslužbe

Poslaťod ...Bsk]BoBoO » Pon 02. Mar 2015 23:16:44

Tak 925 je o niečo vyšší level, ale písal som s kamarátmi a tí mi tiež odporučili Nokiu respektíve Microsoft čiže ďalší bod pre Lumiu. Dík za názor.
Obrázok užívateľa
...Bsk]BoBoO
Vo výslužbe
Vo výslužbe

Poslaťod Wetchko » Pon 02. Mar 2015 23:38:59

Podle mě je Nokia super, ale spíše pro méně náročné uživatele. Na Androidu si můžeš upravit podle sebe a v podstatě úplně změnit skoro všechno, ať už jde o softwarová nastavení mobilu nebo jen o grafiku. Takže záleží asi hlavně na tom, co všechno chceš s mobilem dělat, na co všechno ho používat a jak moc se v něm vrtat. Jednu z hlavních výhod Androidu vidím v tom, že na něj existuje mnohem víc aplikací. Ale pokud chceš mobil jen na běžné užívání, určitě není ani Nokia špatná volba. Jinak rady ke konkrétním vypsaným modelům ti asi nenapíšu, s žádným z nich osobní zkušenost nemám.
Obrázok
Obrázok užívateľa
Wetchko
Admin Team
Admin Team

Obľúbený server?: PFR

Poslaťod iMi » Ned 08. Mar 2015 12:37:41

galaxy ace sem měl (nebyl můj vlastní, ale pár dní sem ho měl u sebe) a nějak mi to nesedlo. ta nadstavba androidu celý systém dost zpomaluje (reakce asi jako na 600 MHz procesoru, co mám doma). HTC už taky není to co bývalo, šlo kvalitativně dolů. xperia by mohla být relativně dobrá volba, ale to jen z nouze.

kdybych si vybíral telefon z těchto, tak se ani nerozmýšlím a beru lumii. už bylo dost neodladěného androidu, navíc zbytečně nenažraného a plného hovadin, které ani nevyužiješ. windows phone je přesně ten typ systému, který hledáš - jednoduchý, přehledný, nenáročný. ale na druhou stranu i kompatibilní, nestane se ti, že by nějaká aplikace vyloženě chyběla .. takže za mě jasná volba.
Achievement splněn: Být nejlepším, i nejhorším adminem zároveň.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
iMi
Vo výslužbe
Vo výslužbe

Obľúbený server?: SHOOTER

Poslaťod ...Bsk]BoBoO » Pon 09. Mar 2015 21:53:09

No asi fakt zoberiem tú Lumiu, pretože veľa ľudí ju fakt odporučilo. A ktorú z tých troch by som mal zobrať? Je v nich nejaký veľký rozdiel, či ani nie?
Obrázok užívateľa
...Bsk]BoBoO
Vo výslužbe
Vo výslužbe

Poslaťod NuSo » Pon 13. Apr 2015 11:51:42

BoBoO si už svoj nový telefón zrejme vybral, preto zamykám.
Víťaz Netopeer Awards v kategórii - Člen _NTP_ roka 2013.

Net0peer Elite Group
Obrázok užívateľa
NuSo
Administrátor
Administrátor

Obľúbený server?: PFR

Späť na Pomoc

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť