Časté priestupky na fóre

Základné pravidlá fóra.

Časté priestupky na fóre

Poslaťod EEEE » Str 06. Nov 2013 20:02:54

Vzhľadom na to, že po kliknutí na starú tému napísalo, že zvolená téma neexistuje - zakladám novú (obsah sa mi podarilo objaviť)

Neřesti na fóru


Dal jsem si práci shromáždit nejčastější problémy a chyby na fóru. Pomocí tohoto dokumentu se již budete moci vyvarovat takovýmto chybám a nebudete tak zbytečně přidělávat práci moderátorům, či administrátorům.

Spam

Spam je nevyžádané masově šířené sdělení (nejčastěji reklamní) šířené internetem, tento fenomén postihl snad všechny druhy internetové komunikace. Typický spamer se pozná jednoduše. Jeho příspěvky nejsou k tématu, jsou stejné a jsou opakované ve vícero tématech.

Tento problém se týká ale také hodně chatu. Díky působení spammu se sníží přehlednost na minimum. Často se jedná o jedince, kteří píšou absolutní kraviny a nesmyslné texty.

Spaming je trestán pověřenou osobou, podle vážnosti přestupku.

Multiposting

Chyba každého, kdo je na fóru nový. Bohužel jsou někteří nadále tvrdohlaví a stále se nenaučili používat tlačítko editovat/změnit. Ať už je tato činnost úmyslná, nebo neúmyslná, zahlcuje zbytečně forum a zmenšuje přehlednost na něm.

Multiposting je trestán pověřenou osobou, podle vážnosti přestupku. (double, triple a někdy i více)

Jak předejít multipostu?

1) Nepsat pod sebe 2 příspěvky.
2) Pokud chcete připsat něco nového použijte u starého příspěvku tlačítko ZMĚNIT a připište doplněk ke příspěvku např: "EDIT: Tak už je brána Alfa za mnou."
3) Pokud už jste se chyby dopustil, není nic ztraceno, pokud pověřená osoba již téma nezamknula. Stačí pouze editovat první příspěvek a z dalších tam nakopírovat text. Pak už stačí jen další smazat a je problém vyřešen.

Návod jak upravit multipost do jedinného příspěvku:

1.zmačknout tlačítko ZMĚNIT
2.označit si text z 2 postu (Ctrl+C)
3.pak ho následně vložit (Ctrl+V) do 1 postu, který editujete.
4.zmačknutím tlačítka ZMĚNIT na 2 postu a následném zadání možnosti smazat, smažete 2 post a tím je vaše situace vyřešena.

Citace předchozího příspěvku, hned v příspěvku následujícím

Citováním příspěvku, který je hned před tím vaším zbytečně zahlcuje forum a je k ničemu.
Pokud se vám i tak podaří taková věc, stačí jen použít tlačítko ZMĚNIT následně citaci označit a smazat.
Pokud dáváte tlačítko CITACE , je třeba ji upravit pouze na rozsah, který chcete, popřípadě ji citovat po menších úsecích a ke každému dělat komentář, nebo ji jinak barevně vyznačit.Udělat citaci z 600 znakovému dokumentu a pak odpovědět pomocí 2 slov je taky velmi nepraktické.

Off Topic / OT

Off Topic (někdy zkracováno OT) je výraz přejatý z angličtiny a znamená mimo téma. Tento výraz se dává většinou na fóra jako označení stavu, kdy přispěvatelé mluví z cesty. Pokud přispíváte, je důležité mluvit k věci. Příkladem OT je mluvit o barvě laserů v téma, kde se řeší maximální rychlost lodě.
OT je více tolerován v sekci všeobecná diskuze, bohužel je někdy zneužíván Post-huntery k nahánění počtu příspěvků (hodnosti na forum).

Post-hunteři

Pozná se díky velkému počtu příspěvků za krátkou dobu. Lovci se nebrání odpovědět na co nejvíce otázek a mnohdy i do starých témat. Za takzvané " vykopávání mrtvol" se dá označit
odpovídaní na více jak měsíc staré téma, které není k věci a jen za účelem zvýšení počtu příspěvků. Post-hunteři i záměrně řeknou jen část odpovědi, aby mohli pokračovat v dalších postech. Záměrně odpovídají rychle a krátce, mnohdy to ovšem není moc plnohodnotná odpověď např.: "No to máš teda blbý". Nemusím ani vynechávat multiposting.
Pozor: Ten kdo má hodně příspěvků, nemusí být nutně post-hunter.

Doufám, že jste po přečtení těchto informací o něco moudřejší a dokážete se vyvarovat zásadním chybám na fórum.

Tvorca: rexona
Obrázok užívateľa
EEEE
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 3611
Registrovaný: Ned 01. Aug 2010 18:39:33
Bydlisko: Košice
Obľúbený server?: PFR

Späť na Pravidlá fóra

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron